81 İLİMİZE “CAN FEDA”

81 İLİMİZE “CAN FEDA”

TAFF PICTURES

Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in başrollerindeki sinema filmi Can Feda’nın ülke çapındaki tanıtımını üstleniyoruz… Fragmanlarından sosyal medyasına, dijital projelerden sinema gişelerinin giydirilmesine ve gerilla tanıtımlara kadar Can Feda’yı seyircisiyle buluşturuyoruz!

Taff Pictures ve BRK’S Productions ortak yapımı Can Feda, Türkiye’nin en popüler isimlerinden Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in başrollerde olduğu, epik prodüksiyonu ve heyecanlı aksiyon sahneleriyle son yılların en büyük ‘blockbuster’ filmi…Bize düşen de bu dev prodüksiyon için tam bir ‘blockbuster’ stratejisi oluşturmak, Can Feda’yı büyütmek ve projenin iddiasını seyirciye yansıtmak. Film seyirciyle buluşmadan mümkün olduğunca büyük bir farkındalık yaratmak için kolları sıvıyoruz.

Can Feda 6 Nisan 2018’de vizyona girmeden bir ay önce başlattığımız kampanyamızda ilk adım resmi fragmanın lansmanını yapmak oldu. Hemen akabinde 81 il için ayrı fragmanlar düzenledik. Burak Özçivit bizzat stüdyoya girdi ve Türkiye’nin her şehri için ayrı bir girizgah seslendirdi. Dijital platformlarda 81 ayrı kampanya oluşturarak, her ilimiz için ayrı bir hedef kitle tanımladık ve Anadolu’yla direkt iletişim kurduk. Bu hamlemizde en çok etkileşim Şırnak, Ağrı, Trabzon, Yozgat gibi Anadolu illerinden sağlandı.

81 İLİMİZE “CAN FEDA”
Can Feda gişe giydirmeleri, sinema seyircisine filmin tanıtımına katkıda bulunmaları için ayrı bir hareket alanı yarattı. Sosyal mecralarda içerik stratejisini oluştururken, Can Feda filmini ana malzeme kabul ederek karakterler ve filmin ruhu üzerinden hareket ettik. Başrollerin hayranlarının coşkusuyla çok iyi etkileşim alan postlarımız, aynı zamanda filmin vizyona girmesine kadar heyecanı ve beklentiyi yüksek tuttu.
81 İLİMİZE “CAN FEDA”
81 İLİMİZE “CAN FEDA”
Filmden alınan karelerle oluşturduğumuz sosyal medya içerikleri, filmin ruhunu ve tavrını yansıtıyordu. Video içeriklerimiz için de filmin malzemesinden yola çıkarak, yeni içerik ve bağlamlar yarattık. Filmdeki yan karakterleri tanıtan video serisi hem oyuncu kadrosunu gözler önüne serdi, hem de filmin sürprizlerini kaçırmadan, merak uyandıracak yeni içerikler yarattı.
Videonun gücünü, sosyal medyanın kısa ve öz jestleriyle birleştirdik.
Can Feda için her ilimize özel hazırladığımız fragmanların birincisi, 01 Adana...
81 İLİMİZE “CAN FEDA”
Gerilla tanıtım elbette sokakta olur! Sinema severler için hazırladığımız bir başka sürpriz de Cinemaximum lobilerinde kurduğumuz ‘greenbox’ köşeleri oldu. İzleyiciye filmin afişinde yer alma imkanı sunan bu proje hem sosyal mecralarda paylaşıldı, hem de hayran için benzersiz bir hatıra oldu.
81 İLİMİZE “CAN FEDA”
Can Feda’nın bir başka tanıtımını da reytinglerde üst sıralarda olan televizyon dizisi Söz’de gerçekleştirdik. Filmin can alıcı repliklerinden “Türk askerinin vicdanı, kurşundan önde gider” sözünü dizinin senaryosuna entegre ettiğimiz bu özel çalışma vasıtasıyla filmin temalarıyla organik bir bağı bulunan dizi izleyicisine de ulaşmış olduk.
81 İLİMİZE “CAN FEDA”
Bir aydan biraz daha uzun süren bu kampanyamızda yalnızca klasik reklam mecralarıyla değil, yenilikçi ve yaratıcı dijital fikirlerle de kısa sürede Can Feda’yı Türkiye ile tanıştırmış olduk.

BUNLAR DA VAR
"