ÖNCE DÜŞLERİNDE BULUŞTULAR, SONRA ZİRVEDE!

ÖNCE DÜŞLERİNDE BULUŞTULAR, SONRA ZİRVEDE!

MUSTAFA V. KOÇ SPOR ÖDÜLÜ

Bu yıl ilk kez dağıtılan Mustafa V. Koç Spor Ödülü'nün ilk sahipleri Milli Okçu Gizem Girişmen ve Milli Güreşçi Taha Akgül oldu. Onların hikayelerini filme almak bizim için iş değil büyük bir onur oldu.

Zorluklardan korkmayan, kayıplarından madalya çıkarmayı öğrenen genç bir okçu, Gizem Girişmen... Tutkuyla yola çıkan, sıfırdan dünyanın zirvesine tırmanan genç bir güreşçi, Taha Akgül.

Türkiye'ye sadece olimpiyat madalyalarıyla değil, hayat hikayeleriyle de gurur katan bu iki özel sporcuyu filme alırken, onların sıradışı hikayelerini bütün gerçekliği ve içtenliğiyle izleyiciye sunabilmek gerekiyordu. Film aynı zamanda, ödülün gerekçesini de anlaşılır bir şekilde ortaya koyabilmeliydi. Bu açıdan bütün törenin en hassas noktalarından birisiydi.

Yönetmenliğini Eylem Kaftan'ın yaptığı film, Gizem ve Taha'nın yolculuğunu bizzat onların sesinden anlatsın istedik. Ayrıca aile üyelerinin, hocalarının ve arkadaşlarının tanıklığına başvurduk. Hikayeye "düşünce" katmak için bir anlatıcı eklemeyi uygun bulduk. İki sporcunun birbirinden habersiz yarattıkları başarı hikayelerini iç içe anlattık ama filmin sonunda onları tanıştırmayı atlamadık.

Biz onları tanımaktan ilham aldık. İnanıyoruz ki siz de izlerken ilham alacaksınız.

BUNLAR DA VAR
"