YOLLARIN HİKAYESİNİ YAZAN KAMYON ŞOFÖRLERİNE…

YOLLARIN HİKAYESİNİ YAZAN KAMYON ŞOFÖRLERİNE…

MERCEDES-BENZ

Her yönetmenin hayalinde bir yol hikayesi, her kamyon şoförünün hayalinde bir Mercedes-Benz kamyon yatar. Mercedes-Benz şoförlerinin sıra dışı hikayelerini filmleştirmeye karar verdiğimizde direksiyona Çağan Irmak'ı oturttuk.

50 yıldır Türkiye'de kamyon deyince akla Mercedes-Benz kamyonları geliyor. Bu müthiş mirası anlatmanın, hatırlatmanın yolu yıllardır yollarda yaşanan muhteşem hikayeleri anlatmaktan geçiyor.

Bu hikayelerin ana karakterleri kamyon şoförlerinin kendileri, yönetmeni ise Türkiye'nin en özel yönetmenlerinden birisi Çağan Irmak. Başrolde ise Mercedes-Benz kamyonlar var. Markalı içerik konusundaki iddiamızı ortaya koyan 3 filmlik bu kampanyanın senaryoları Kayhan Yavuz'a ait. Evinden uzakta çocuklarının özlemiyle yanıp tutuşan bir adam, taşınmasına yardım ettiği kıza tutulan bir genç ve topraktan yetişen devasa filo sahibinin meslek sırrını araştıran bir gazeteci. Hepsi markanın şoförlerle bağını güçlendirirken, izleyicilerin gözünde itibarını yükseltecek hikayeler.

Şoförlerin yıllardır hayatlarına temas eden Mercedes-Benz, bu filmler üzerinden şoförlerle bağını güçlendirirken, sosyal medyadaki milyonlarca izleyiciye ulaşma imkanı buluyor. Ne diyelim... başarılı iletişimin yolunun hakiki hikayelerden geçtiğini bilen herkesin yolu açık olsun!

“Sır” uzun yolların yalnızlığını ve beraberinde getirdiği özlemi, duygusal tonuyla olduğu kadar sürpriz sonuyla da işliyor.
“Bir Kamyon Aşk” genç bir şoförün aşık olmasını ve beraberinde yaşadığı özlemi izleyiciye aktarıyor.
Serinin üçüncü filmi olan “Hayat Okulu” ilginç detayların izinden geçmişe doğru uzanan bir hikaye. Türkiye sinemasının gözde yeteneği Çağan Irmak, hikayeleri derinleştiren detaylarla dolu senaryolar ve sinema filmlerini aratmayacak bir prodüksiyon… Hepsi bir araya geldiğinde Mercedes-Benz sosyal medya üzerinden milyonlarca insanın kalbine dokundu.

BUNLAR DA VAR
"