HER ŞEYİN BİR SINIRI VAR, HAYAL GÜCÜNÜN HARİÇ!

HER ŞEYİN BİR SINIRI VAR, HAYAL GÜCÜNÜN HARİÇ!

TOFAŞ

Tofaş’ın 50 yıllık tarihini filmleştirmek için hikayenin en başına gittik, ta markanın çocukluğuna! Aslında hepimizin çocukluğuna!

Tofaş’ın 50. yıl etkinliği için bir film yapmak üzere kolları sıvadığımız zaman birbirinin içine geçen onlarca heyecan verici hikayeyle karşılaşacağımızı bilemezdik. Neler yok ki? Her şeyden önce Vehbi Koç’un Türkiye için kurduğu hayaller, sonra kendisi gibi yaşadığı çağa damga vuran bir başka vizyoner Giovanni Agnelli ile tanışmaları, birlikte Türkiye’de otomotiv sanayinin fitilini ateşleyen adımları atmaları ve Bursa’da kurdukları ilk fabrika. Pek çok neslin hayatına damga vuran otomobiller: Murat’lar, Kuş Serisi, Doblo’lar, Linea’lar ve daha pek çok başka model. Araştırma ve geliştirmeye, spora, kültüre ve eğitime verilen destekler.

Tofaş’ın hikayesinde işe henüz sanayisi olmayan bir ülkede sünger üretecek atölye arayarak başlayan, yıllar içinde otomobil üretmeyi öğrenip, sonunda tüm dünya için otomobili yaratmaya başlayan Türk mühendislerinin esin verici gelişimi var. Okul olmanın, takım olmanın, giderek aile olmanın gururu var.

Selçuk Yöntem’in özel sesiyle hayat bulan 4 dakikalık filmimizde aynı zamanda hepimizinden bir şey var. Çocukluğumuz boyunca umudumuzu ateşleyen hayal gücümüz, sınırlara meydan okuma cesaretimiz ve ne olursa olsun vaz geçmeme azmimiz.

BUNLAR DA VAR
"