HER GÜN BİR \

HER GÜN BİR "TABLET FİLM" İYİ GELİR

NOBEL İLAÇ

İlaç sektöründe tanıtım kısıtlamaları malum... Satış temsilcilerini yine de hekimlerin karşısında destekleyecek bir fikrimiz var!

Nobel İlaç temsilcilerinin tanıtım yapabilmesi ve medikal literatürü paylaşabilmesi için ellerinde tek bir yöntem var; doktorlarla birebir görüşme yapmak. Bu denli önem kazanan bu görüşmelere vesile olacak, tekrar ziyaretlerin önünü açacak, bütün bunları yaparken de yeni ürünleri tanıtacak bir satış projesi için tek gereken şey iyi bir fikir.

Satış temsilcilerine fazladan cephane sağlamak için bir ilke imza attık, “tablet film” yaptık! Temsilciler önce filmleri tabletlerine yüklüyor. Sonra doktorlarla randevularında onlara filmleri seyrettiriyor. Bir sonraki bölüm için doktorlarımız gelecek randevuyu bekliyor. Bu fikirden hareketle kendi hayran kitlelerini yaratmış Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi ile bir mizah dizisi geliştirdik.

Tablet filmleri seyretmenin iki basit kuralı var. Doktor olmalısın ve satış temsilcisiyle görüşmelisin. Bir sonraki film için de meraklanırsın, temsilciyi tekrar davet edersin…  Dizinin adı “Hasta Adam”. Hipertansiyon hastalığının işlendiği seride Feyyaz Yiğit’in oynadığı 4 farklı karakter görüşmelere renk katıyor: Feyyaz bir şifacı oluyor, sonra da bir profesör. İlerleyen bölümlerde Feyyaz’ı hipertansiyon takıntılı bir pop yıldızı ve ölüp ölüp dirilen bir hasta olarak görüyoruz. Her bölüm, temsilcinin az sonra tanıtacağı ilaca pas atıyor, temsilcilerin konuya girişini hızlandırıyor.

İlaç iletişiminin hukuki kısıtlamaları nedeniyle size “Hasta Adam”ı burada gösteremiyoruz, ama dilerseniz sizi tablet filmlerimizle ziyaret edebiliriz. O zamana kadar merakınızı biraz yatıştırmak için kamera arkası görüntülerimizden derlediğimiz bu videoyu paylaşalım.

Filmlerin yapımcılığını Filmside’dan Tamer Başaran, yönetmenliğini Burak Şenbak üstlendi. Jenerik ve animasyonları ise Türkiye’de grafiti sanatının önde gelen ismi “Turbo” Tunç Dindaş hazırladı.

BUNLAR DA VAR
"