BİZİM HİKAYEMİZ, TÜRKİYE’NİN HİKAYESİ

BİZİM HİKAYEMİZ, TÜRKİYE’NİN HİKAYESİ

KOÇ HOLDİNG

Koç Holding'in 90. yıl filmi için şirketin tarihine bir yolculuk yaptık. Karşımıza çıkan Türkiye’nin tarihi oldu.

“Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım.” Vehbi Koç’un akıllardan çıkmayan bu sözü, Koç Holding’in 90. yılı için hazırladığımız filmin her anında karşımıza çıkıyor. Çünkü Koç Grubu’nun geçmişine yakından baktığınızda yalnızca bu köklü kurumun tarihiyle değil, aynı zamanda Türkiye’nin tarihiyle karşılaşıyorsunuz. 20. yüzyılın başlarından itibaren Türkiye ve Koç Holding birlikte yürüyor, birlikte büyüyor.

Bir ülke ancak sosyal ve kültürel olarak kalkındığında ekonomik olarak da kalkınabiliyor. Sadece Koç'un müthiş yatırımları ve Ankara'da bir bakkal dükkanında başlayıp tüm dünyaya yayılan başarı hikayeleri değil, bu filmde Türkiye'nin tüm değerleri buluşuyor. İstanbul Bienal’i de, Galatasaray'ın UEFA Kupası da, Naim Süleymanoğlu'nun olimpiyat madalyaları da en az devasa ekonomik ve sosyal yatırımlar kadar bizim hikayemiz, bizim değerlerimiz. Ortaya çıkan film de, Koç Holding'in olduğu kadar Türkiye’nin 90 yılının filmi.

Yönetmenliğini Gökhan Mutlay'ın yaptığı filmin özgün müziği hikayeye ayrı bir derinlik kattı. Müziği besteleyen Oscar ödüllü film müzisyeni Hans Zimmer’in ekibinden Pınar Toprak'ın özgün müziği 90 yılı notalara başarıyla aktarmakla kalmadı, Türkiye'nin gelişiminin ritmini de yakaladı.

Bazen özlem, bazen coşku, bazen gururla... Koç Holding'in ve Türkiye'nin son 90 yılı karşınızda!

BİZİM HİKAYEMİZ, TÜRKİYE’NİN HİKAYESİ
90 yılı 90 saniyeye sığdırdık, milyonların ilgisini kazandık.

BUNLAR DA VAR
"