ORTAKLAŞARAK DEĞİŞMEK

ORTAKLAŞARAK DEĞİŞMEK

OPEN MAKER

Değişim için kahramanlara değil, yeniden-öğrenmeye açık, iş birliğine inanan, hayal kurarken sınırsız, mücadele ederken mütevazi kalabilen öncü zihinlere ihtiyacımız var. Yani “maker”lara! Ve biliyor musunuz, galiba onları buluşturmanın bir yolunu bulduk!

Avrupa Topluluğu destekli sosyal inovasyon platformu OpenMaker tüm dünyada “maker” hareketinin parçası olan zihinleri değişim için bir araya getirmeyi hedefliyor. Tam da bu nedenle OpenMaker bir platformdan çok daha fazlası, bizim tabirimizle, başlı başına bir “hareket”.

“Open Maker Hareketi”nin başlangıcı 2 yıl öncesine dayanıyor. Hamza Zeytinoğlu ve Stefano Battiston bir Social Intelligence Network projesi yaratmak üzere harekete geçiyorlar. İngiliz, İspanyol, İtalyan, Slovak ekiplere ve Türkiye’den de Boğaziçi Üniversitesi’nin katılımıyla AI destekli bir ekosistemin kurulması için çalışmalara başlanıyor. 2018 başında UI ve UX tasarımlarını gerçekleştirmek üzere projeye biz dahil oluyoruz.

Yaklaşık 4 ay süren bir çalışmayla Antrikot’un UI/UX tasarım metodolojisini adım adım hayata geçirerek bir anlamda OpenMaker’ı yeniden yaratıyoruz. Yüzyüze görüşmelerle tanımladığımız kullanıcı profillerinden hareketle, badge mekanizmasını, chat-bot entegrasyonunu, recommendation algoritmasını ve kişiselleştirme özelliklerini tanımladık. Platforma kimliğini veren branding çalışmalarıyla Open Maker’ için güçlü bir kullanıcı deneyimi oluşturduk.

Haziran ayında Roma’da Digital Social Innovation Fair’de lanse ettiğimiz platform çok yakında maker’ların hizmetine girecek. Hep sürdürülebilir kalsın, interaksiyonu bol olsun!

ORTAKLAŞARAK DEĞİŞMEK
ORTAKLAŞARAK DEĞİŞMEK
ORTAKLAŞARAK DEĞİŞMEK

BUNLAR DA VAR
"