HER BÜYÜK FİKİR AŞKTAN DOĞAR

HER BÜYÜK FİKİR AŞKTAN DOĞAR

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ

1907 Fenerbahçe Derneği'nin hafızalara sığmayan 25 yılını, 16 ünlü ismin sunuculuğunda 40 dakikalık bir sahne şovuna sığdırdık.

Her şey bundan 25 yıl önce başladı. Fenerbahçe'li Hüseyin Çakıroğlu (nam-ı diğer Doktor) Bordeaux'ya galibiyet golünü atıp herkesin gönlüne taht kurduğunda 1907 Fenerbahçe Derneği'nin ışıkları da uzaktan görülmeye başlamıştı.

Doktor, Bordeaux maçından 6 ay sonra rahatsızlanınca "hastaları" onun için ne yapabiliriz diye düşünmeye başladılar. Ali Koç'un öncülüğünde bir araya gelen Fenerbahçe aşıkları orada durmadılar, "Fenerbahçe için ne yapabiliriz" diye düşünmeye başladılar. 4 yıllık bir çabanın sonucunda, Türkiye'nin pek çok önemli iş insanı, 1907 Fenerbahçe Derneği çatısı altında buluşmuş, Fenerbahçe kulübüne hizmet için aşkla çalışmaya başlamıştı.

Bu dayanışmadan hem Fenerbahçe hem Türkiye sporu için pek çok büyük fikir, pek çok önemli proje çıktı. 21 Eylül 2017 gecesi derneğin kuruluşunun 25. yıldönümüydü ve Dernek Başkanı Ali Koç'un ev sahipliğinde o projeleri ve başarıları hikayelerini hatırlamanın tam zamanıydı.

Klasik yol, bir film yapıp (tercihen masaüstü!) her şeyi 10 dakikanın altında bir sürede, ekrana taşımaktır. Biz "biraz" farklı bir yol seçtik. Türkiye'nin 16 önemli sanatçısını aynı sahnede buluşturup, 8 bölümlük, özgün bir sahne şovuyla her şeyi misafirlere an be an yaşattık. Kimler yoktu ki sahnede! Nejat İşler, Selçuk Yöntem, Meltem Cumbul, Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, Kadir Doğulu, Furkan Palalı, Tülin Şahin, Fahir Atakoğlu, Ercan Saatçi, Bedri Baykam, Ege Kökenli, Sinan Bayraktar, Ceyda Düvenci, Emre Karayel ve Fenerbahçe armasına gönül vermiş daha pek çok isim.

Sadece ekranın değil, yer yer tüm mekanın kullanıldığı, canlı performansların geceye damgasını vurduğu, film malzemesinden artırılmış gerçekliğe kadar pek çok tekniğin bir araya getirlidiği bu şov aynı zamanda özgün müzikleriyle de farklılaştı. Sadece bu şov için Atatürk'ün ses simülasyonu yapılarak Fenerbahçe defterine bizzat yazdığı satırlar ölümsüzleştirildi (Dakika 22:15) Ayrıca gece YouTube'dan canlı yayınla, tüm Fenerbahçelilere izletildi.

1907 üyeleri gönülden bağlı oldukları Fenerbahçe armasına aşkla hizmet ettiler, biz de iyi fikirlere, yaratıcılığa olan bağlılığımızla aşkla çalıştık. Eğer o gece izleyemediyseniz, şimdi davetlisiniz.

HER BÜYÜK FİKİR AŞKTAN DOĞAR

BUNLAR DA VAR
"